آشنایی با مدعیان قهرمانی لالیگا اسپانیا در فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ بارسلونا و اتلتیکو باز هم رقیب رئال شدند!

آشنایی با مدعیان قهرمانی لالیگا اسپانیا در فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ بارسلونا و اتلتیکو باز هم رقیب رئال شدند!

اخبار رئال مادرید : فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ لالیگا اسپانیا در حالی امشب آغاز خواهد شد که به نظر می‌رسد در فصل جدید باز هم بارسلونا و اتلتیکو اوج بگیرند و رقیب رئالی‌ ها در مسیر قهرمانی شوند. برای ادامه مطلب با اخبار رئال مادرید همراه باشید.

آشنایی با مدعیان قهرمانی لالیگا اسپانیا در فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲/ بارسلونا و اتلتیکو باز هم رقیب رئال شدند!
لالیگای فصل گذشته فقط به هواداران رئال‌مادرید چسبید، وقتی خیلی زود متوجه شدند که نه بارسلونا رقیب همیشگی است و نه اتلتیکومادرید توان دفاع از عنوان قهرمانی‌اش را دارد. اما به نظر می‌رسد فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ با تقویت بارسا و اتلتی، باز هم شاهد تشکیل مثلث قهرمانی باشیم. جای خالی ستاره‌هایی مثل لیونل مسی و سرخیو راموس هم تا حدودی پُر شده و با آمدن بازیکنی مثل روبرت لواندوفسکی هیجان لالیگا هم بیشتر خواهد شد.

شرایط سه تیم رئال‌مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید را در آستانه فصل جدید لالیگای اسپانیا بررسی خواهیم کرد.

رئال‌مادرید
فصل گذشته دنیا به‌کام رئال‌مادرید، کارلو آنچلوتی و شاگردانش بود! قهرمانی کهکشانی‌ها ساده‌تر از چیزی که تصور می‌کردند به‌دست آمد. تیمی که زین‌الدین زیدان و سرخیو راموس را از دست داده بود، بدون مشکل به کارش ادامه داد و کارلتو هم به آرزویش که قهرمانی در لالیگای اسپانیا بود رسید تا به رکورد قهرمانی در تمامی لیگ‌های معتبر دست پیدا کند. با تغییرات خیلی اندک تیمش را روانه مسابقات فصل جدید خواهد کرد. در واقع کهکشانی‌ها خرید دهان‌پُرکُن انجام نمی‌دهند و طبق نیاز بازیکن جذب می‌کنند. از طرفی فکر آینده‌شان هم هستند.

ستاره
بی‌شک رئال‌مادرید انبوهی از ستاره‌ها را دارد. کریم بنزما آقای‌گل فصل قبل که در تمامی رقابت‌ها گل‌های سرنوشت‌سازی زد در ۳۴ سالگی درخشان‌ترین ستاره آسمان مادریدی‌هاست. تیبو کورتوا هم بازیکن تعیین‌کننده‌ای در مسیر قهرمانی لالیگا و لیگ قهرمانان بود. از طرفی وینیسیوس بالاتر از حد انتظار ظاهر شد و زوج خوبی هم برای بنزما شده است. داوید آلابا هم در اولین فصل حضورش در رئال‌مادرید خیلی زود در ترکیب این تیم جا افتاد و حتی در ال‌کلاسیکوی رفت گل هم زد. از تأثیرگذاری مثلث برمودای رئال متشکل از تونی کروس، لوکا مودریچ و کاسمیرو هم نباید گذشت.

نیروی جدید
کارلو آنچلوتی نشان داده سرمربی جوگیری نیست. هرچقدر هم که رئال‌مادرید پولدار باشد، نیاز نیست که سرمربی ایتالیایی هزینه روی دست‌شان بگذارد. تصمیم گرفت برای ترمیم خط دفاعی و میانی دو بازیکن به خدمت بگیرد که آنتونیو رودیگر از چلسی و اورلین شوامنی از موناکو بودند. هردو بازیکن پابه‌توپ هستند و بی‌شک به بهبود وضعیت رئال کمک خواهند کرد. رودیگر که آزاد آمد و برای جذب شوامنی ۸۰ میلیون یورو هزینه شد.

پیش‌بینی
هدف قهرمانی در لالیگای اسپانیا برای کارلتو انجام شده و حالا به تکرار آن می‌اندیشد. نکته جالب این که با وجود قهرمانی در ۵ لیگ معتبر، آنچلوتی هیچ‌گاه ۲ قهرمانی متوالی در لیگ نداشته. آیا این طلسم را می‌شکند؟

آشنایی با مدعیان قهرمانی لالیگا اسپانیا در فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲/ بارسلونا و اتلتیکو باز هم رقیب رئال شدند!

بارسلونا
خوان لاپورتا و ژاوی هردو متوجه شدند که بارسلونا جای بازیکنان معمولی نیست. بارسا بعد از رفتن لیونل مسی درگیر انواع و اقسام حواشی شد؛ از نتیجه نگرفتم با رونالد کومان تا ادامه‌دار شدن وضعیت نابه‌سامان با ژاوی. با این حال برد قاطع در ال‌کلاسیکو و محبوبیت به ژاوی کمک کرد که خودش را به فصل دوم برساند. کاتالان‌ها با ترمیم لیست و ترکیب‌شان به استقبال فصل جدید خواهند رفت. شاید حضور ستاره‌هایی مثل روبرت لواندوفسکی، فرانک کسیه، ژول کونده و رافینیا دوباره آبی‌اناری‌ها را به کورس قهرمانی برساند. فصل متفاوتی در پیش خواهد بود؟

ستاره
روبرت لواندوفسکی در ۳۳ سالگی به سوی لالیگا آمده تا قدرت گلزنی‌اش را به رخ بکشد. مارک آندره‌تراشتگن سال‌هاست که دروازه‌بان مطمئنی برای بارسا بوده. ژول کونده مدافع بازیساز تراز اولی به شمار می‌رود، سرخیو بوسکتس هنوز هم قابل‌اعتمادترین هافبک بارساست. از طرفی بعد از مصدومیت‌های فراوان، آنسو فاتی می‌خواهد با شماره ۱۰ کاتالان‌ها بدرخشد. عثمان دمبله هم تابستان خیلی خوبی را سپری کرده و امیدوار است بتواند دوباره دل هواداران بارسا که با او هم‌سو نبوده‌اند را به‌دست آورد.

نیروی جدید
جذب روبرت لواندوفسکی آرزوی خیلی از تیم‌ها بوده و بارسلونا برگ برنده‌اش را این تابستان رو کرده. بی‌شک نبرد لِوا با بنزما بر سر آقای‌گلی جذاب خواهد بود. فرانک کسیه یکی از ارکان مهم قهرمانی میلان در سری A را آزاد و راحت به‌دست آوردند. رافینیا دیاس وینگر تکنیکی لیدزیونایتد هم برای بازی در بارسا بازیکن مناسبی است. آندریاس کریستنسن بعد از نیمکت‌نشینی در چلسی به نوکمپ آمده. ژول کونده که پیشنهاد رئال را هم داشت دیگر شکار مهم و بزرگ ژاوی به شمار می‌رود.

پیش‌بینی
بارسلونا دوباره مدعی قهرمانی خواهد شد؟ با ستاره‌هایی که جذب شده انتشار از آبی‌اناری‌ها زیاد است. در هر صورت بعید است کاتالان‌ها این فصل بین مدعیان قهرمانی نباشند.

آشنایی با مدعیان قهرمانی لالیگا اسپانیا در فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲/ بارسلونا و اتلتیکو باز هم رقیب رئال شدند!

اتلتیکومادرید
فصل قبل باز هم اتلتیکومادرید نتوانست از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند و دیگو سیمئونه هم متوجه شد تیمش آن تیمی نیست که طولانی‌مدت بتواند در لالیگا آقایی کند. اتلتیکو تغییرات زیادی نداشته، ولی به نظر می‌رسد برگ برنده آن‌ها همان ال‌چولو خواهد بود. اگرچه هر چند سال یک بار اتلتی می‌تواند رئال و بارسا را به چالش بکشد، ولی باز هم سیمئونه و مدیران اتلتیکو امیدوار هستند که نتایجی بگیرند که در کورس قهرمانی تأثیرگذار باشد. در هر صورت همه‌چیز به شروع‌شان در ابتدای فصل جدید بستگی دارد.

ستاره
آنتوان گریزمن و آلوارو موراتا می‌توانند زوج جدید خط حمله اتلتیکو باشند، چرا که حالا دیگر خبری از لوئیس سوارس هم نیست. یان اوبلاک که نه تنها ستاره اتلتیکو خواهد بود، بلکه یکی از بهترین سنگربانان اروپا در چند سال گذشته به شمار می‌رود. خط دفاعی اتلتیکو که همیشه نقطه قوت‌شان بوده با خوسه خیمنس و استفان ساویچ باز هم خبرساز خواهند شد. آنخل کوریا در نقش وینگر یا مهاجم و اکسل ویتسل هافبک جدیدشان هم بازیکنان قابل‌اتکایی هستند. ژوآئو فلیکس هم می‌تواند با گریزمن و موراتا یک مثلث آتشین بسازد.

نیروی جدید
بازگشت آلوارو موراتا از یوونتوس به موقع بود، چرا که دیگر سیمئونه نیازی به لوئیس سوارس نداشت و با این اتفاق دیگر مجبور نشد که مهاجم بزرگی به خدمت بگیرد. اکسل ویتسل را می‌توان بزرگ‌ترین شکار تابستانی اتلتیکو دانست. هافبک بلژیکی سابق دورتموند هم توپ‌گیر خوبی است و هم می‌تواند بازیساز برجسته‌ای باشد. ساموئل لینو وینگر برزیلی را هم گرفتند و به والنسیا قرض دادند. اما از نائوهل مولینا دفاع راست آرژانتینی در این فصل بیشتر خواهید شنید، بازیکنی که از اودینزه آمده.

پیش‌بینی
فصل قبل تصور می‌شد اتلتیکو اگر قهرمان نشود، نایب‌قهرمان خواهد شد. ولی ابتدا از رئال و سپس از بارسلونا عقب ماندند تا به‌سختی تیم سوم جدول شوند. این فصل که پیش‌بینی‌مان برای‌شان سومی یا چهارمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *