رکورد قدیمی رئال در خطر؛ سیمئونه تاریخ‌ ساز می‌شود؟

رکورد قدیمی رئال در خطر؛ سیمئونه تاریخ‌ ساز می‌شود؟

اخبار رئال مادرید : دیگو سیمئونه فصل آتی می‌تواند به یک رکورد قدیمی که در اختیار رئال مادرید است، پایان بدهد. برای ادامه مطلب با اخبار رئال مادرید همراه باشید.

دیگو سیمئونه یازده سال پیش هدایت اتلتیکو مادرید را قبول کرد و تاکنون توانسته انواع رکوردها را در تاریخ باشگاه به ثبت برساند. سیمئونه زمانی مربی اتلتیکو شد که تجربه بالایی در مربیگری نداشت. دو مقطع مربیگری در ریورپلاته و راسینگ کلاب و یک مقطع کوتاه حضور روی نیمکت کاتانیا ایتالیا باعث شده بود کمتر کسی روی موفقیت ال‌چولو حساب کند اما او در این مدت توانسته اتلتیکو را در رقابت با رئال و بارسا دو بار قهرمان لالیگا کند.

اتلتیکو دو بار نیز با هدایت او به فینال لیگ قهرمانان رسید ولی با شکست از رئال مادرید ناکام ماند. سیمئونه فصل پیش رو نیز مربی اتلتیکو خواهد بود و می تواند به یک رکورد تاریخی در لالیگا دست پیدا کند؛ رکوردی که بیش از نیم قرن در اختیار مربی افسانه ای رئال مادرید است.

میگل مونیوس در دهه پنجاه و شصت میلادی در چند مقطع مربی رئال بود و سابقه 424 بار هدایت این تیم در لالیگا را دارد. مونیوس از این حیث رکوردار در تاریخ لالیگاست و پس از او لوئیس آراگونس با 407 بار مربیگری اتلتیکو در لالیگا قرار دارد. سیمئونه با 402 بار مربیگری اتلتیکو در لالیگا فعلا در رتبه سوم مربیانی است که بیشترین حضور روی نیمکت یک تیم در لیگ اسپانیا را دارند. سیمئونه اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، می تواند فصل 23-2022 رکورد خود را به 440 برساند و با گذر از مونیوس، در تاریخ لالیگا رکورددار شود. در واقع هفته 23 لالیگا می تواند روزی تاریخی برای سیمئونه و اتلتیکو مادرید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *