دومین وینیسیوس رئال؛ ستاره‌ای بزرگ در حال تولد

دومین وینیسیوس رئال؛ ستاره‌ای بزرگ در حال تولد

اخبار رئال مادرید : یک ستاره برزیلی جوان به نام وینیسیوس که با ستاره رئال مادرید، وینیسیوس جونیور، هم‌نام است برای درخشش در تیم بزرگ شهر مادرید لحظه‌شماری می‌کند. برای ادامه مطلب با اخبار رئال مادرید همراه باشید.

وینیسیوس جونیور، ستاره برزیلی رئال مادرید، این روزها از ستاره‌های بزرگ تیم اسپانیایی است. به خصوص بعد از درخشش او در فصل گذشته و زدن گل قهرمانی رئال در چمپیونزلیگ، این ستاره برزیلی حالا یکی از محبوب‌ترین بازیکنان رئالی است. اما رئال مادرید این روزها مترصد درخشش یک ستاره دیگر برزیلی است که نامی مثل او دارد.

وینیسیوس آگوستو توبیاس داسیلوا، یا به اختصار، وینیسیوس توبیاس، یکی از بزرگترین امیدهای رئال برای آینده به حساب می‌آید.

وینیسیوس توبیاس متولد شهر سائوپائولو است اما او در دوازده سالگی شهر زادگاهش را ترک کرد و به پورتو آلگره رفت تا با حضور در آکادمی فوتبال مشهور این شهر شانسش برای درخشش در این ورزش را بیشتر کند. او ابتدا در مرکز خط میانی بازی می‌کرد ولی به تدریج به عنوان دفاع راست به خدمت گرفته شد.

وینیسیوس توبیاس در این پست آنچنان درخشید که موفق شد توجه تیمهای جوانان چند باشگاه بزرگ برزیلی را به خود جلب کند. او همچنین به تیم ملی زیر 20سال کشورش دعوت شد.

این استعداد جوان برزیلی در شروع سال 2022 راهی اروپا شد تا به باشگاه اوکراینی شاختار دونتسک بپیوندد. او در 18سالگی با باشگاه اوکراینی قراردادی شش میلیون یورویی امضا کرد. باشگاه شاختار به تمایلش از استفاده از استعدادهای برزیلی شهرت دارد و وینیسیوس توبیاس گمان می‌کرد بهترین تصمیم برای ورودش به اروپا بازی در این تیم است.

اما بخت با وینیسیوس توبیاس یار نبود. این جوان برزیلی هنوز نتوانسته بود اولین بازی‌اش برای شاختار را انجام دهد که جنگ اوکراین آغاز شد و او و دیگر برزیلی‌های شاختار مجبور به فرار از این کشور شدند.

اما فیفا در حمایت از بازیکنان خارجی شاغل در اوکراین به آنها اجازه داد بیرون از مهلت نقل و انتقالات مرسوم، به تیمهایی جدید نقل مکان کنند. رئال مادرید اینجا بود که از فرصت پیش‌آمده نهایت استفاده را برد و وینیسیوس توبیاس را به صورت قرضی به خدمت گرفت.

قرارداد قرضی رئال با شاختار شامل یک گزینه خرید است. رئال مادرید در صورتیکه در پایان قرارداد قرضی مایل باشد با پرداخت 10 میلیون یورو به باشگاه اوکراینی، بازیکن جوان برزیلی را به صورت قطعی خریداری خواهد کرد.

بازیکن 18ساله برزیلی فصل گذشته چهار بازی برای رئال مادرید کاستیا، تیمی متعلق به باشگاه که در دسته سوم اسپانیا حضور دارد، انجام داد. گزارشها حاکی است که کارلو آنچلوتی امسال تابستان نام وینیسیوس توبیاس را در لیست بازیکنان جوان مد نظرش قرار داده و بعید نیست او فصل آینده بتواند به فهرست اصلی رئال مادرید راه یابد. در این صورت رئال مادرید شاهد حضور دو برزیلی خواهد بود که نام هر دوی آنها وینیسیوس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *