لیگ قهرمانان اروپا رئال مادرید

اخبار رئال مادرید : پانزدهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا پانزدهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا رئال مادرید با پیروزی برابر بوروسیا دورتموند برای پانزدهمین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.. برای ادامه مطلب با اخبار رئال مادرید همراه باشید.

لیگ قهرمانان اروپا رئال مادرید

 

فینال لیگ قهرمانان اروپا بین دو تیم رئال مادرید و بوروسیا دورتموند در ورزشگاه ومبلی شهر لندن برگزار شد که این دیدار با برتری دو بر صفر مادریدی ها به پایان رسید.

زردپوشان دورتموند بازی را بهتر شروع کردند و یولیان برانت در دقیقه 13 اولین موقعیت جدی بازی را از دست داد. یک دقیقه بعد کریم ادیمی در موقعیت تک به تک برابر تیبو کورتوا ناکام ماند و نتوانست دروازه تیم اسپانیایی را باز کند.

جدی‌ترین موقعیت نیمه نخست بازی را باز هم دورتموندی‌ها خلق کردند و این بار شانس با رئال یار بود که ضربه نیکولاس فولکروگ به دیرک دروازه برخورد کرد. دورتموند در نیمه نخست کاملا رئال مادرید را غافلگیر و بازی خوبی را ارائه کرد ولی نتوانست دروازه رئال را باز کند و دروازه دو تیم بسته ماند.

در نیمه دوم اندکی از سرعت بازی کاسته شد. دقیقه 49 کاشته زیبای تونی کروس را دروازه‌بان دورتموند مهار کرد و مانع از باز شدن دروازه تیمش شد. دنی کارواخال نیز در دقیقه 57 یک موقعیت خوب گلزنی را از دست داد. دقیقه ۶۹ ارسال زیبای وینیسیوس را جود بلینگام در دهانه دروازه نتوانست به گل تبدیل کند و این موقعیت هم از دست رفت.

در نهایت رئال به گل نخست رسید. ارسال تونی کروس را دنی کارواخال در دقیقه 74 با ضربه سر به گل اول تیمش تبدیل کرد. چند دقیقه بعد بلینگام در یک قدمی دروازه ناکام ماند تا نتواند در کشورش پیام‌آور شادی باشد. تیر خلاص را وینیسیوس زد و توانست برتری تیمش را قطعی کند. البته دورتموند در دقیقه 87 به گل رسید ولی فولکروگ در آفساید قرار داشت و این گل مردود اعلام شد.

به این ترتیب رئال مادرید برای پانزدهمین بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را جشن گرفت و کارلو آنچلوتی با کسب پنجمین قهرمانی در لیگ قهرمانان دست‌نیافتنی‌تر شد و در صدر جدول پرافتخارترین مربیان تاریخ این رقابت‌ها ایستاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *