رئال مادرید دورتموند (لیگ قهرمانان – فینال لیگ قهرمانان – ترکیب رئال مادرید)

اخبار رئال مادرید : لیگ قهرمانان اروپا (به انگلیسی: UEFA Champions League) که معمولاً با نام یوسی‌ال (UCL)، یا در گذشته با نام جام باشگاه‌های اروپا شناخته می‌شد، بالاترین سطح رقابت فوتبال باشگاهی در فوتبال اروپا و جهان و مجموعه‌ای از مسابقات فوتبال باشگاهی فصلی است که توسط یوفا ایجاد شده و از سال 1955 برای موفق‌ترین باشگاه‌های فوتبال اروپا برگزار می‌شود. برای ادامه مطلب با اخبار رئال مادرید همراه باشید.

رئال مادرید دورتموند (لیگ قهرمانان - فینال لیگ قهرمانان - ترکیب رئال مادرید)

تا سال 1992 این لیگ با نام جام باشگاه‌های اروپا نامیده می‌شد؛ پس از این دوران، نام و فرمت آن به لیگ قهرمانان اروپا تغییر کرد. لیگ قهرمانان اروپا با اعتباری که دارد، از رقابت‌های لیگ اروپا (جام یوفا پیشین) و لیگ کنفرانس اروپا و جام برندگان جام اروپا (که دیگر برگزار نمی‌شود)، معتبرتر است.

این مسابقات از دو دور (دور مقدماتی (گروهی) و دور حذفی) تشکیل شده‌ و در قالب 8 گروه 4 تیمی برگزار می‌شود. از هر گروه ۲ تیم به دور حذفی راه پیدا کرده و تیم‌های سوم هر گروه به مرحله حذفی رقابت‌های لیگ اروپا (جام یوفا پیشین) اضافه می‌شوند. قهرمان لیگ قهرمانان اروپا به جام باشگاه‌های جهان و جام اینترکانتیننتال راه می‌یابد. همچنین در مسابقه‌ای تک‌حذفی در سوپرجام اروپا، به مصاف قهرمان لیگ اروپا (جام یوفا پیشین) خواهد رفت.

باشگاه منچستر سیتی قهرمان آخرین دورهٔ لیگ قهرمانان اروپا و کریستیانو رونالدو با 140 گل بهترین گلزن تاریخ این مسابقات است.

نخستین جام باشگاه‌های اروپا از سال 1955  با شانزده تیم آغاز گردید و اولین مسابقه جام اروپا در 4 سپتامبر سال 1955 با بازی دو تیم اسپورتینگ (پرتغال) و پارتیزان (یوگسلاوی سابق) آغاز گردید که با نتیجه مساوی 3–3 به پایان رسید. همچنین اولین قهرمان این رقابت‌ها رئال مادرید است.

این رقابت نه تنها در اروپا، بلکه در سراسر جهان مخاطبان تلویزیونی زیادی را به خود جذب می‌کند. فینال مسابقات، در سال‌های اخیر، پربیننده‌ترین رویداد ورزشی سالانه در جهان بوده‌است. فینال لیگ قهرمانان اروپا 2013 بالاترین رتبه‌بندی تلویزیونی مسابقات را تا به امروز داشت و تقریباً 360  میلیون بیننده تلویزیونی را به خود جلب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *