13 سال پیش در چنین روزی؛ رونمایی رئال مادرید از کریستیانو رونالدو

13 سال پیش در چنین روزی؛ رونمایی رئال مادرید از کریستیانو رونالدو

اخبار رئال مادرید : کریستیانو رونالدو در چنین روزی، برای اولین بار با پیراهن رئال مادرید ظاهر شد. برای ادامه مطلب با اخبار رئال مادرید همراه باشید.

۱۳ سال پیش در چنین روزی، نزدیک به ۸۰ هزار هوادار رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو، ورود کریستیانو رونالدو به تیمشان را خوش‌آمد گفتند. رونالدوی ۲۴ ساله در آن روز، در کنار اسطوره فوتبال پرتغال اوزه بیو و ستاره سال های دور کهکشانی ها آلفردو دی استفانو، پا به سانتیاگو برنابئو گذاشت و به مادریدی ها معرفی شد.

کریستیانو رونالدو در کنار اوزه بیو، دی استفانو و پرز
کریستیانو رونالدو یکی از اسطوره‌های رئال مادرید به شمار می‌رود و برای همیشه به عنوان یکی از نمادهای بزرگ، در طول تاریخ باشگاه به یادگار خواهد ماند. او در 438 بازی در تمامی رقابت ها برای رئال مادرید، 451 گل به ثمر رساند (میانگین بیش از یک گل در هر بازی).

هیچ کس در طول تاریخ باشگاه رئال مادرید ، به اندازه مهاجم پرتغالی گل نزده است. رونالدو با پیراهن کهکشانی ها به افتخارات پرشماری دست یافت: چهارقهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، سه جام باشگاه های جهان و سوپرجام یوفا، دو قهرمانی لالیگا، دو قهرمانی در کوپا دل ری و دو سوپرکاپ اسپانیا. این افتخارات، با چهار توپ طلا، سه جایزه کفش طلا و دو جایزه بهترین بازیکن تکمیل می شوند، در حالی که او سه بار نیز به عنوان بهترین بازیکن اروپا از سمت یوفا انتخاب شد و سه بار نیز عنوان پیچیچی را به دست آورد.

رونالدو پس از چهارمین قهرمانی با رئال مادرید در لیگ قهرمانان و پنجمین قهرمانی شخصی
رونالدو در طول 9 فصل حضور در رئال مادرید، رکوردهای قابل توجهی را به ثبت رساند: بهترین گلزن تاریخ باشگاه، بهترین گلزن در تاریخ لیگ قهرمان اروپا (او 105 گل برای رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند). بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید در لالیگا (312)؛ بیشترین تعداد بازی هایی که یک بازیکن در آن سه بار یا بیشتر در تاریخ لالیگا گل زده است (34)؛ و بیشترین گلی که یک بازیکن رئال مادرید در یک فصل به ثمر رسانده است (61).

در طول مدت حضورش در این باشگاه، او همچنین رکورد بیشترین گل زده در یک دوره لیگ قهرمانان اروپا (17) را به نام خود ثبت کرد و در شش نوبت، عنوان بهترین گلزن این رقابت ها را از آن خود کرد. فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه، او را “وارث آلفردو دی استفانو” نامید و درست مانند دون آلفردو، او اثری محو نشدنی در تاریخ این باشگاه بزرگ بر جای گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *