چالش بزرگ آنچلوتی؛ شکستن طلسم 14 ساله رئال

چالش بزرگ آنچلوتی؛ شکستن طلسم 14 ساله رئال

اخبار رئال مادرید : رئال مادرید فصل پیش رو شانس کسب 6 جام را خواهد داشت و کارلو آنچلوتی می تواند با یک رکورد تاریخی نیز برابری کند. برای ادامه مطلب با اخبار رئال مادرید همراه باشید.

رئال مادرید فصل گذشته توانست قهرمانی شماره 35 خود در لالیگا را کسب کند. کارلو آنچلوتی در بازگشت خود به نیمکت رئال، قهرمانی بی حرف و حدیثی با این تیم در لالیگا کسب کرد و 4 هفته به پایان، عنوان نخست تیمش محرز شده بود. لوئیز مولونی در سال های 1979 و 1986 نیز توانسته بود در اولین سال قراردادش رئال را قهرمان کند.

آنچلوتی در مقطع اول حضورش در رئال توانسته بود قهرمانی کوپا دل ری، لیگ قهرمانان، سوپرکاپ اروپا و جام جهانی باشگاه ها را کسب کند ولی در فتح لیگ ناکام ماند. کارلتو فصل قبل رئال را به سه جام لالیگا، لیگ قهرمانان و سوپرکاپ اسپانیا رساند و فصل پیش رو فرصت کسب 6 جام را خواهد داشت.

یکی از چالش های مهم آنچلوتی شکستن طلسم ناکامی رئال در دفاع از عنوان قهرمانی لالیگایش است. از 14 سال پیش رئال هرگز نتوانسته دو سال متوالی فاتح لالیگا شود. فصل 07-2006 و 08-2007 رئال با فابیو کاپلو و برند شوستر توانسته بود از قهرمانی لیگ خود دفاع کند و دیگر موفق به انجام این کار نشد.

سال های 2013 با مورینیو، 2017 و 2020 با زیدان، رئال قهرمان لالیگا شد ولی سال بعد از تکرار این موفقیت باز ماند. آنچلوتی می تواند با رکورد لئو بین هاکر، مربی هلندی دهه 80 رئال نیز برابری کند. بین هاکر تنها مربی ای است که توانسته دو بار متوالی رئال را قهرمان لالیگا کند(1988 و 1989). کارلتو موفق خواهد شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *