کیت رئال مادرید

اخبار رئال مادرید : باشگاه فوتبال رئال مادرید (به اسپانیایی: Real Madrid Club de Fútbol) (تلفظ اسپانیایی: [reˈal maˈðɾið ˈkluβ ðe ˈfuðβol] (دربارهٔ این پرونده شنیدن)) یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال است که در مادرید، پایتخت اسپانیا قرار دارد. برای ادامه مطلب با اخبار رئال مادرید همراه باشید.

کیت رئال مادرید

رئال مادرید موفق‌ترین تیم تاریخ لا لیگا، موفق‌ترین تیم تاریخ لیگ قهرمانان اروپا و موفق‌ترین تیم فوتبال سدهٔ 20 میلادی به انتخاب فیفا است. آن‌ها دارای رکورد 36 بار قهرمانی در لا لیگا، 20 قهرمانی در کوپا دل ری (جام حذفی)، 13 سوپرجام اسپانیا، 15 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، 2 جام یوفا، 5 سوپرجام اروپا و 5 قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان هستند. رئال مادرید رکورددار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با 15 قهرمانی و جام باشگاه‌های جهان با 5 قهرمانی است. همچنین رئال مادرید از سوی فیفا به عنوان بهترین باشگاه قرن بیستم میلادی شناخته شده است.

رئالی‌ها در طول تاریخ خود حتی یک بار هم از لیگ اول اسپانیا (لا لیگا) خارج نشدند و همیشه در این لیگ حضور داشتند. آن‌ها از دهه 50 بود که خود را به عنوان یکی از قدرت‌های فوتبال اسپانیا و اروپا به همگان معرفی کردند. در دههٔ ۸۰ یکی از بهترین دوران‌های خود را داشتند و یکی از بهترین تیم‌ها معروف به «تیم کرکس‌ها» بودند که موفق به کسب دو جام یوفا، ۵ قهرمانی متوالی اسپانیا، 1 قهرمانی جام حذفی اسپانیا و 3 قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا شدند.

رئال مادرید سال‌هاست که در لا لیگا، از تیم‌های قدرتمند محسوب می‌شود و رقیب اصلی این تیم بارسلونا است. از نظر درآمدی، رئال مادرید با 557 میلیون یورو درآمد در فصل 15 –2014 در صدر پردرآمدترین باشگاه‌های فوتبال جهان بوده است که این عنوان تا سال 2016 پابرجا بود.

لباس تیم از ابتدا به رنگ سفید بوده است. هر چند که رنگ آبی که در ابتدا کاملاً در لباس تیم مشخص بود اما بارها به‌خاطر زیبایی بیشتر یا تغییر حامی مالی، دچار دگرگونی شد. ورزشگاه خانگی آن‌ها، سانتیاگو برنابئو است که گنجایش 80/354 نفر به‌صورت نشسته را داراست. این ورزشگاه در مرکز شهر مادرید قرار دارد و از سال 1947 ، ورزشگاه اختصاصی این تیم است. این ورزشگاه تاکنون 4 بار در سال‌های 1957، 1969 ، 1980 و 2010 ، میزبان فینال مسابقات لیگ قهرمانان اروپا بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *